Snadnější cestu ke zdraví již nenajdete!

Certifikované kurzy Instruktorů MISP

Co je program MISP a odkud k nám přišel?

Program MISP – Massage in Schools Programme je v České republice ojedinělý program, který pomáhá dětem v jejich přirozeném vývoji skrze vědomý dotek.

Dotek je základní lidská potřeba, bez které nejsme schopni přežít.

Psal se rok 2012 a my jsme se spolu s dalšími dvěma kolegyněmi – Valpurgou Hozákovou a Kateřinou Halamovou – rozhodly odjet do Londýna, kde se konal mezinárodní instruktorský kurz programu MISP.

Po jeho absolvování jsme byly nadšené a také zvědavé, zda se program MISP ujme i v České republice. Do programu je celosvětově zapojeno již 38 zemí a poprvé se s ním mohly seznámit děti v Anglii již v roce 2000. Není to tedy žádná novinka, ale časem i institucemi ověřený program, který funguje a má své výsledky.

Byly jsem ale jen tři. A to bylo na celou naši zemi málo! Ve školách, kde jsme program MISP aplikovaly, byly děti i učitelé nadšení a to nám dalo odvahu postoupit na stupnici vzdělání dál a v dubnu 2013 odjet do Hong Kongu, kde jsme týdenním intenzivním školením nastartovaly další kvalifikační stupeň – MISP International Trainer. Tuto kvalifikaci jsme všechny postupně ukončily v loňském roce a nyní již můžeme vést samostatné kurzy pro další instruktory programu MISP.

Kurz Hong Kong. Sylvie Hétu, Valpurga Hozáková, Dana Hegerová, Kateřina Halamová, Mia Elmsäter

Kurz Hong Kong. Sylvie Hétu, Valpurga Hozáková, Dana Hegerová, Kateřina Halamová, Mia Elmsäter

Hong Kong

Hong Kong

Dana Hegerová, Valpurga Hozáková a Kateřina Halamová s Certifikátem

Dana Hegerová, Valpurga Hozáková a Kateřina Halamová s Certifikátem

V roce 2013 jsme také založily Asociaci MISA ČR, která sdružuje dnes již cca 100 certifikovaných instruktorů v celé ČR a ve které jsem se stala ředitelkou kanceláře Asociace MISA ČR.

Logo Asociace MISA ČR

Pro koho je program MISP určený?

Mohu tě namasírovat?

Mohu tě namasírovat?

Program MISP je určený pro děti ve věku od 4 do 12 let. Tato věková skupina není vybrána náhodně, ale na základě vývojové fáze dětí, které dotek v tomto věku potřebují ke svému zdravému vývoji. Jak fyzickému, tak i psychickému.

Děti provádějí „masáž“ mezi sebou navzájem. Cizí dospělý se dětí nesmí dotýkat. V programu MISP je kladen velký důraz na RESPEKT. Dítě si samo určí, zda se chce či nechce masáže účastnit. Zároveň se před každou masáží musí z očí do očí zeptat svého kamaráda „Mohu tě namasírovat?“ a po masáži kamarádovi poděkuje.

 

Pro koho je vhodný certifikovaný kurz programu MISP?

Kurz je vhodný pro všechny, kteří pracují s dětmi ve věkové skupině 4 – 12 let. Můžete být pedagog, vychovatel, zdravotní sestra, terapeut, masér, nebo třeba rodič. Pro absolvování kurzu není třeba žádné speciální vzdělání. Po úspěšném ukončení kurzu jste oprávněni aplikovat program MISP v jakékoliv zemi celého světa, všude tam, kde jsou děti ve věku 4 – 12 let. Certifikát Vás neopravňuje k výuce programu MISP u dospělých.

Pokud se chcete stát certifikovaným instruktorem programu MISP, bude mi ctí potkat se s Vámi na některém z mých kurzů.

Přihlásit na kurz se můžete přes tento link:

http://misa-cz.com/certifikovane-kurzy/aktualni-kurz-misp/

 

Více informací o programu MISP najdete na oficiálních stránkách Asociace MISA ČR

http://misa-cz.com/

 

Certifikáty:

Certifikát – MISP International Trainer

Certifikát – MISP Instructor

 

Motýlek

Motýlek

Kočičí stisk

Kočičí stisk

Pekař

Pekař

Ruce v srdci

Srdíčko